مقدمه

کسب و کارهای مختلف با توجه به شرایط خود نیاز دارند تا اطلاعات گذشته خود در سیستم های فعلی در دسترس باشد.

همچنین بعد از نصب سیستم های مالی سازمانی و اتمام استقرار آن، مهم ترین عامل رضایت مشتریان، پشتیبانی مداوم شرکت نرم افزاری از نرم افزار خود در زمینه های به روز رسانی نرم افزار، راهنمایی برای استفاده از نرم افزار و همچنین ارائه مشاوره های گوناگون در جهت ارتباط سیستم با مراجع مختلف از جمله سازمان مالیات، بانک ها، بیمه و … می باشد.

بسیاری از کسب و کارها پس بررسی های اولیه یک نرم افزار مالی سازمانی را برای خود انتخاب و خریداری می کنند.

اما بلند مدت ترین مرحله استفاده از نرم افزار پس از استقرار آن آغاز می شود که همواره با چالش ها، تغییرات و مشکلاتی بسته به هر کسب و کار همراه است.

مهم ترین پیش نیاز برای انطباق دادن نرم افزار خریداری شده با شرایط جدید ارتباط مستمر با کارشناسان شرکت نرم افزاری است.

کارشناسان یک شرکت نرم افزاری باید بتوانند علاوه بر پاسخگویی در قبال محصول خود مواردی فراتر از آن را نیز در اختیار مشتریان بگذارند.

خدماتی از قبیل بهبود کارایی زیرساخت هایی مورد نیاز برای کارکرد نرم افزار، مشاوره در مورد نحوه ارسال فایل های قانونی، افزودن و تبدیل اطلاعات به صورت دسته ای از سایر فایل ها و بانک های اطلاعاتی و …

پشتیبانی در پویا پیوند

پشتیبانی در شرکت پویا پیوند ایرانیان به چند بخش پشتیبانی نرم افزار، تبدیل اطلاعات از سیستم های مالی پیوند تحت DOS و تحت ویندوز و شبکه های کامپیوتری تقسیم می شود که توسط کارشناسان مجرب این شرکت صورت می گیرد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر روی یکی از لینک‌های زیر کلیک کنید :